7. Személyek, akik mémsztárok lettek
A képen látható srác egy-egy gyengébb pillanatában olyan képekhez "állt modellt", melyek azóta önálló életre keltek.
[10] Guy, vagyis [10] Srác nevű mém lett belőle, pedig eredetileg csak egy szimpla viccnek indult - egy felhasználó az egyik barátja képét tette ki egy fórumra 2011. 11. 05-én. November végére már a top 10-es listákon is megjelent - virágkorát 2012. 08. 05-11-e között élte.
A későbbiekben csináltak egyéb verziókat is - pl. [10] Keanu.
Több példa erre a csoportra:
8. Magyaros folklór-mémek
Meg kell említeni a mémek sorában a folklór vonatkozásokat is. Körülbelül egy éve kezdtek megjelenni a bajszosított képek, melyek mellé általában úgymond nem budapesti dialektusban íródott szövegek társulnak.2013. januárjában vált közismertté a hungaromém-őrület.
A lényegük kezdetben az volt, hogy a mémszerkesztő elővett egy jellegzetes, híres filmet, abból egy jelenetet, illetőleg a plakátját, borítóját, majd bajuszt és/vagy egyéb kiegészítőket biggyeszttett ezekre.
Lehet még akár egy "hírös" zenekarról készült kép az alany:
Vagy egy-egy közismert márka:
8. Kiegészítés
Kiegészítésként és érdekességként érdemes megemlíteni az utolsó csoport kapcsán továbbgyűrűző kulturális-tendenciális fejlődést a statikus műfajoktól a multimédiásokig.A legutóbbi ilyen mémológiából és a hunpoop (egy példa a hunpoop-ra: -> FIGYELEM! 18 éven aluliak számára nem ajánlott!) műfajából kifejlődő hóbort - még talán egységes névvel sem illették (egyik névváltozata: "Vers mindegy, kinek") - legfőbb jellemzői az, hogy különböző filmes karakterekkel "énekeltetnek" magyar verseket (általában azok által felolvasott verseket, akik az adott karaktereket alapvetően szinkronizálták a gyakorlatban)...
Jó szórakozást!
A következő bejegyzésben mémes oldalakat gyűjtünk csokorba.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése